пʼятницю, 2 лютого 2018 р.

Що таке податкове повернення, і як можна отримати назад частину грошей, відданих державі?!!

Повернення можливе за навчання, іпотеку і навіть страхування

Компенсується. Частина коштів, витрачених громадянами на багато витрат, але головне - бути офіційно працевлаштованим

Практично у кожного українця є список обов'язкових платежів за місяць. При цьому багато хто не знає, що громадяни, працевлаштовані офіційно, по деяких переліків витрат можуть отримати частину своїх грошей в рамках податкового повернення. Філософія інструменту проста: держава заохочує своїх громадян за корисні для суспільства справи і повертає понесені ними витрати на податки. До списку витрат, після сплати яких можна претендувати на податкове повернення, відносяться здобуття освіти, іпотечні кредити і навіть страхування в недержавних пенсійних організаціях і т. д. 
ПТУ АБО ВНЗ: ЗА НАВЧАННЯ НА КОНТРАКТІ
Одна з підстав для повернення податку – отримання освіти (навчання в державному професіонально-технічному або вищому навчальному закладі на контракті або ж плата за навчання члена сім'ї першого ступеню споріднення (дочки, сина). Право на таку компенсацію мають тільки резиденти України з реєстраційним номером облікової картки платника податків (або позначку в паспорті, що підтверджує її відсутність з релігійних причин). При цьому фіз. особа має бути офіційно працевлаштованою, так як податкова знижка – це повернення частини сплаченого його роботодавцем прибуткового податку з офіційної зарплати. Підприємці або ті, хто працює за цивільно-правовими договорами, претендувати на податкову знижку не можуть.
ДОКУМЕНТИ. Щоб скористатися правом на податкове повернення, потрібне документальне підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки. Це можуть бути квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
Потрібно  паспорт (оригінал + копія батька-платника податків та студента), ідентифікаційний код (оригінал і копія), довідку про розмір заробітної плати батька за минулий рік (береться в бухгалтерії за місцем роботи), копію контракту на навчання, за яким платилися гроші, помісячні квитанції на оплату контракту на навчання (оригінал) та заповнену податкову декларацію .
"Потрібно подати декларацію за підсумками року і пакет документів, що свідчать про суму, яку складали платежі, і яку фактичну суму із цього сплатив платник податків. Повинен бути договір безпосередньо з тією юр. особою (ПТУ, ВНЗ), яка надавала послуги з переліку, за яким надається податкова знижка. Важливо, щоб договір був правильно складений. наприклад, нерідко претенденти а податковий повернення звертаються після року навчання і вписують весь курс (навчальний рік). Це неправильно: у податковій службі розрахунок ведеться за календарний рік, а рік навчання в навчальному закладі зачіпає два календарні роки: з вересня по грудень і з січня по червень чи липень . Тому податкову декларацію подають двічі".

Також повинні бути чітко прописані місяці, де оплачена тільки половина місяця навчання.
КОМУ ПОВЕРНУТЬ І СКІЛЬКИ
Важливо, щоб суми, зазначені в договорі, збігалися з фактично понесеними витратами. "Якщо буде виявлено невідповідність у сумі за договором і фактичних підтверджень (загублена квитанція за якийсь місяць і т. п.), податкова може порахувати повернення, виходячи з тієї суми, яка буде менше, або відмовити зовсім. Стати причиною відмови також можуть некоректно складені документи (якщо відсутні елементи, які надають договором або чеками/ордерами і т. п. ознаки офіційного документа)".
ЯК РАХУЄТЬСЯ ПОВЕРНЕННЯ
Сума повернення може бути різна в кожному конкретному випадку. Порахувати її можна за формулою: суму оплати за навчання в місяць помножити на кількість місяців навчання протягом календарного року. З отриманої суми потрібно вирахувати 18% (ставку прибуткового податку). Наприклад, якщо щомісячний платіж за навчання становить 1 тис. грн, а час фактичної навчання і оплати за календарний рік – 10 повних місяців (з січня по грудень і 2 місяці канікул), виходить 1000х10 і з цієї суми 18% = 1800 грн.
Якщо для всіх платників податків термін подання податкової декларації до 1 травня, то для претендентів на повернення термін продовжено до 31 грудня року, наступного за звітним. Якщо зараз 2018р., і кампанія по декларуванню вже закрита, але у фізосіб-платників податків були витрати в 2017р. по пунктах з переліку, що дає право на податкову знижку, вони можуть подати декларацію до кінця року.
ТЕРМІНИ І КЛОПОТАННЯ
Раніше термін повернення був обмежений 60 днями, і навіть були передбачені певні санкції за порушення терміну. На сьогоднішній день такі обмеження відсутні, хоча повернення відбувається приблизно в цьому діапазоні часу.
Подавати клопотання про податкове повернення платник податків має право стільки разів, скільки захоче цим займатися. Перша подача декларації може бути за перший семестр першого курсу, остання – на наступний рік після закінчення навчання за контрактом. Якщо платник податків до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, право не переноситься на наступні податкові роки.

Немає коментарів:

Дописати коментар